LD39015J25R
Part number:
LD39015J25R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 2.5V 150MA 4-FLIPCHIP
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-WFBGA, FCBGA
  • Supplier Device Package
    4-FlipChip
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    50 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    40 µA
  • PSRR
    74dB ~ 67dB (1kHz ~ 10kHz)