L4931CD33Y
Part number:
L4931CD33Y
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8-SOIC
package:
Tube
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    6 mA
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Current - Output
    250mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 250mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 mA
  • PSRR
    73dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)