IFX20002MBV33HTSA1
Part number:
IFX20002MBV33HTSA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    6-SMD (5 Leads), Gull Wing
  • Supplier Device Package
    PG-SCT595-5-2
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    5.2 mA
  • Voltage - Input (Max)
    45V
  • Control Features
    Inhibit
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    30mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 20mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    170 µA
  • PSRR
    60dB (100Hz)