BU18SA4WGWL-E2
Part number:
BU18SA4WGWL-E2
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 1.8V 200MA UCSP50L1
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7575
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-UFBGA, CSPBGA
  • Supplier Device Package
    UCSP50L1
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.36V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    80 µA
  • PSRR
    70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)