BH31M0AWHFV-TR
Part number:
BH31M0AWHFV-TR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA 6-HVSOF
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-HVSOF
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.09V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    95 µA
  • PSRR
    60dB (1kHz)