AP7365-12YRG-13
Part number:
AP7365-12YRG-13
describe:
IC REG LIN 1.2V 600MA SOT89R-3
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 2500
quantity
unit price
price
2500
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89R-3
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 600mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)