AP7343D-23FS4-7B
Part number:
AP7343D-23FS4-7B
describe:
IC REG LINEAR 2.3V X2-DFN10104
inventory 1600
minimum : 10000
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.34V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)