AP7341D-36FS4-7
Part number:
AP7341D-36FS4-7
describe:
IC REG LINEAR 3.6V X2-DFN10104
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    50 µA
  • PSRR
    75dB (1kHz)