AP7340-15FS4-7
Part number:
AP7340-15FS4-7
describe:
IC REG LINEAR 1.5V X2-DFN10104
package:
Cut Tape (CT)
inventory 8998
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.47V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)