AP7315D-185FS4-7B
Part number:
AP7315D-185FS4-7B
describe:
IC REG LINEAR 1.85V X2-DFN10104
inventory 1600
minimum : 10000
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    X2-DFN1010-4
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.85V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.44V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)