AP7315-28W5-7
Part number:
AP7315-28W5-7
describe:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT-25
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4490
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-25
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)