AP7315-26SA-7
Part number:
AP7315-26SA-7
describe:
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SOT23-3
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)