AP7315-15FS4-7B
Part number:
AP7315-15FS4-7B
describe:
IC REG LINEAR 1.5V X2-DFN10104
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 10000
quantity
unit price
price
10000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    X2-DFN1010-4
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.49V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)