AP2213M-3.3TRG1
Part number:
AP2213M-3.3TRG1
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8-SOIC
package:
Cut Tape (CT)
inventory 22280
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Current - Supply (Max)
    28 mA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.7V @ 500mA
  • PSRR
    75dB (100Hz)