AP2128K-4.75TRG1
Part number:
AP2128K-4.75TRG1
describe:
IC REG LIN 4.75V 300MA SOT23-5
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.75V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA
  • PSRR
    63dB ~ 45db (100Hz ~ 10kHz)