ADP7112ACBZ-1.8-R7
Part number:
ADP7112ACBZ-1.8-R7
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6-WLCSP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 6310
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    6-XFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (0.95x1.16)
  • Current - Supply (Max)
    320 µA
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V