ADP7105ARDZ-1.8-R7
Part number:
ADP7105ARDZ-1.8-R7
describe:
IC REG LIN 1.8V 500MA 8-SOIC-EP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-SOIC-EP
  • Current - Supply (Max)
    1.6 mA
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Control Features
    Enable, Power Good, Under Voltage Lockout
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V