ADP166ACPZN-1.8-R7
Part number:
ADP166ACPZN-1.8-R7
describe:
IC REG LIN 1.8V 150MA 6-LFCSP-UD
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4061
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad, CSP
  • Supplier Device Package
    6-LFCSP-UD (2x2)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V