ADP162AUJZ-3.1-R7
Part number:
ADP162AUJZ-3.1-R7
describe:
IC REG LIN 3.1V 150MA TSOT-23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 3760
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Current - Supply (Max)
    65 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.1V