ADP162ACBZ-2.3-R7
Part number:
ADP162ACBZ-2.3-R7
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 2.3V 150MA 4-WLCSP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2817
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-WFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    4-WLCSP (0.96x0.96)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    65 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V