ADM7170ACPZ-1.3-R7
Part number:
ADM7170ACPZ-1.3-R7
describe:
IC REG LIN 1.3V 500MA 8-LFCSP-WD
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1955
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad, CSP
  • Supplier Device Package
    8-LFCSP-WD (3x3)
  • Current - Supply (Max)
    5.1 mA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    2 mA