ADM7150ARDZ-2.8
Part number:
ADM7150ARDZ-2.8
describe:
IC REG LIN 2.8V 800MA 8-SOIC-EP
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 98
quantity
unit price
price
98
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-SOIC-EP
  • Current - Supply (Max)
    12 mA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    800mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    7 mA