ADM7150ACPZ-3.3-R7
Part number:
ADM7150ACPZ-3.3-R7
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.3V 800MA 8-LFCSP-WD
package:
Cut Tape (CT)
inventory 3012
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad, CSP
  • Supplier Device Package
    8-LFCSP-WD (3x3)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    12 mA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    800mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
  • Current - Quiescent (Iq)
    7 mA
  • PSRR
    94dB ~ 62dB (1kHz ~ 1MHz)